tip-fakultesi

Bosna Hersek Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi, YÖK tanınırlığı olan bir üniversite eğitimi alabilir,  eylül ayında üniversiteli olabilirsiniz!

Gelecekte doktor , diş hekimi ya da eczacı olmak istiyor fakat sınav engelleri nedeniyle ideallerinizden vazgeçmek zorunda kalıyorsanız size mükemmel bir teklifimiz var Bosna Hersek’te tıp eğitimini Türkiye’de yapılan YGS-LYS   sınavında başarılı olmak zorunda olmaksızın alabilirsiniz.

Özel Üniversitelere Lise diplomanızla kayıt olup, YÖK tanınırlığı olan bir üniversitede eğitim alarak idealinize ulaşmak sizin elinizde. İhtiyacınız olan tüm desteği biz size veriyoruz! Dilerseniz hemen işlemlerinize başlayarak Eylül ayında Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık , Fizyoterapi ve Halk Sağlığı bölümlerinde eğitime başlayabilirsiniz, Hemde Çok Cazip Fiyatlarla Diş Hekimliği, Eczacılık ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümlerini okuyabilirsiniz.

 

Bosna Hersek Üniversitesi’nde Eğitim Aldığınızda Avantajlarınız nelerdir?

  1. İdeallerinize ulaşmak sizin elinize olacak. Sınav engelleri yüzünden istemediğiniz bir hayatı yaşamak zorunda değilsiniz.
  2. Uluslararası bir ortamda eğitim alıp, yaşayacak, İngilizcenizi aktif olarak kullanacaksınız.
  3. Şu andaki ile aynı hatta daha az para harcayarak Bosna Hersek’te eğitim almış olacaksınız.

 

Bosna Hersek Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Saraybosna üniversiteleri’nde Tıp fakültesi ücretleri 3000 – 5000 Euro arasında değişmektedir.

 

Bosna Hersek Tıp Fakültesi Denklik

Bosna Hersek Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Saraybosna Tıp Fakültesi’de aynı şekilde YÖK’ün tanıdığı fakülteler listesindedir.

 

Bosna Hersek Tıp Fakültesi Puanları

Bosna Hersek’te bulunan özel Tıp Fakültelerine kayıt olmak için herhangi bir puan şartı aranmamaktadır. Özel Tıp Fakültesinde Taban Puanları yoktur. Lise Mezunu olmak yeterlidir.

 

Saraybosnada Tıp Eğitimi

Saraybosna’da tıp, diş hekimliği, eczacılık alanlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri setinasyonlardan biri olan Saraybosna aynı zamanda günümüz koşullarında en aktif ve hızla gelişen ülkelerinden biridir. Üsküp, İştip ve Manastır  Saraybosna’nın en önemli eğitim şehirleridir. Tıp için lisans eğitimi 6 yıl olup, üniversitelerin yıllık ortalama ücreti 1000 – 3000 Euro civarındadır. Saraybosna’da bir öğrencinin, konaklama ve sosyal giderleri için aylık yaklaşık 300 Euro civarında masrafı olmaktadır.

 

Kimler Bosna Hersek’te Tıp eğitimi almak için uygundur?

Yurtdışında Tıp, diş hekimliği ya da eczacılık gibi bölümleri okumaya karar vermeden önce mutlaka kendinizi ve yeterliliklerinizi doğru biçimde değerlendirmelisiniz. Üniversiteye girmek değil, bitirip mezun olabilmek önemlidir.

Anadolu Yurtdışı Eğitim danışmanları sizin hakkınızda detaylı bir analiz yaparak, hangi üniversite ve bölümler için uygun olduğunuz ve nasıl başarılı olabileceğiniz hakkında profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu danışmanlık hizmetini almadan karar vermemelisiniz.

 

Bosna Hersek Üniversiteleri’ne Ne zaman Başvurmalıyım?

Bosna Hersek Üniversitesi Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü  için tüm dünyadan yoğun talep olması ve üniversitelerin tıp fakültelerinde oldukça sınırlı kontenjan olduğundan kararınızı hızlı biçimde vermeli ve size en uygun üniversiteye başvurunuzu zaman geçirmeden yapmalısınız.

 

Kategori: Haberler.